BZT52C27 RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52C27 RHG
JLCPCB Part #
C3728648
Package
SOD-123F
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 25.65V~28.35V 27V 282Ω 45nA@18.9V 500mW 80Ω ±5% SOD-123F Zener Diodes ROHS