BZT52C16S RRG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52C16S RRG
JLCPCB Part #
C3765225
Package
SOD-323F
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15.2V~16.8V 16V 188Ω 200mW 40Ω 45nA@11.2V ±5% SOD-323F Zener Diodes ROHS