BZT52B6V8 RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52B6V8 RHG
JLCPCB Part #
C6136385
Package
SOD-123F
Description
1.8uA@4V 15Ω 500mW 6.8V SOD-123F Zener Diodes ROHS