BZT52B27-G RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52B27-G RHG
JLCPCB Part #
C5566078
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@18.9V 26.46V~27.54V 27V 300Ω 410mW 80Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS