BZT52B16 RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52B16 RHG
JLCPCB Part #
C3028974
Package
SOD-123F
Description
1 Independent 15.68V~16.32V 16V 188Ω 40Ω 45nA@11.2V 500mW SOD-123F Zener Diodes ROHS