BZT52B12 RHG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52B12 RHG
JLCPCB Part #
C485480
Package
SOD-123F
Description
1 Independent 11.76V~12.24V 12V 141Ω 25Ω 500mW 90nA@8V ±2% SOD-123F Zener Diodes ROHS