BZD27C56P
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZD27C56P
JLCPCB Part #
C3728699
Package
Sub-SMA
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1W 1uA@43V 25Ω 52V~60V 56V Sub-SMA Zener Diodes ROHS