BZD27C16PWH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZD27C16PWH
JLCPCB Part #
C3737370
Package
SOD-123W
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 15.2V~16.8V 15Ω 16V 1W 1uA@12V 700Ω SOD-123W Zener Diodes ROHS