BZD27C160PWH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZD27C160PWH
JLCPCB Part #
C5565627
Package
SOD-123W
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 152V~168V 160V 1W 1uA@120V 350Ω 6.5kΩ SOD-123W Zener Diodes ROHS