BZD27C150P
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZD27C150P
JLCPCB Part #
C3737397
Package
Sub-SMA
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 138V~156V 147V 150Ω 1W 1uA@110V Sub-SMA Zener Diodes ROHS