5.0SMDJ85AHM6G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
5.0SMDJ85AHM6G
JLCPCB Part #
C2448641
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1 137V 36.5A 5kW 85V 94.4V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS