5.0SMDJ85AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
5.0SMDJ85AH
JLCPCB Part #
C19850154
Package
DO-214AB(SMC)
Description
104V 137V 2uA 36.5A@10/1000us 5kW@10/1000us 85V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS