5.0SMDJ60AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
5.0SMDJ60AH
JLCPCB Part #
C19850151
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+175℃ 2uA 51.7A@10/1000us 5kW@10/1000us 60V 73.7V 96.8V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS