1.5KE300A B0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1.5KE300A B0G
JLCPCB Part #
C2624813
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 1uA 256V 285V 3.8A 414V TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS