1PGSMA150ZH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1PGSMA150ZH
JLCPCB Part #
C17346177
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 142.5V~157.5V 150V 1W 1kΩ 1uA@114V 6kΩ ±5% DO-214AC(SMA) Zener Diodes ROHS