1PGSMA150Z
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1PGSMA150Z
JLCPCB Part #
C5490433
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.25W 142.5V~157.5V 150V 1kΩ 1uA@114V 6kΩ ±5% DO-214AC(SMA) Zener Diodes ROHS