1.5SMC36AHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1.5SMC36AHR7G
JLCPCB Part #
C2446485
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 30.8V 31A 34.2V 49.9V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS