1.5SMC180C
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1.5SMC180C
JLCPCB Part #
C19849748
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1.5kW 146V 198V 1uA 258V 6.1A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS