1.5KE15AHR0G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
1.5KE15AHR0G
JLCPCB Part #
C2447272
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 12.8V 14.3V 1uA 21.2V 74A TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS