FFC05001-18SBB124W5M
MFR.Part #
FFC05001-18SBB124W5M
JLCPCB Part #
C456425
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 18P 2mm 500mA 50V Bottom Contact Phosphor bronze Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS