SMDJ160A
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMDJ160A
JLCPCB Part #
C4154748
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 1 11.6A 160V 197V 259V 2uA 3kW TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS