SMCJ130A
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMCJ130A
JLCPCB Part #
C4154638
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 130V 159V 1uA 209V 7.2A@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS