SMBJ90CA
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMBJ90CA
JLCPCB Part #
C726889
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 111V 146V 1uA 390pF 4.1A 600W@10/1000us 90V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS