SMBJ75CA
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMBJ75CA
JLCPCB Part #
C726886
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 121V 1uA 390pF 5A@10/1000us 600W@10/1000us 75V 92.1V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS