SMAJ28CA
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
SMAJ28CA
JLCPCB Part #
C726792
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 28V 34.4V 400W@10/1000us 45.4V 8.8A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS