BZT52C36S
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
BZT52C36S
JLCPCB Part #
C727046
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA 200mW 34V~38V 350Ω 36V 90Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS