BZT52C20
Extended
Manufacturer
TWGMC
MFR.Part #
BZT52C20
JLCPCB Part #
C727009
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 10.1uA@14V 18.8V~21.2V 20V 500mW 55Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS