CX561MHC20BP
Extended
Manufacturer
TWBOR
MFR.Part #
CX561MHC20BP
JLCPCB Part #
C22436092
Package
Plugin,D13xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 13mm 20mm 560uF 63V ±20% Plugin,D13xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS