TZ-P2-0602YGTS2-1.2T
Extended
Manufacturer
TUOZHAN
MFR.Part #
TZ-P2-0602YGTS2-1.2T
JLCPCB Part #
C688881
Package
SMD,1.6x1.2mm
Description
-40℃~+80℃ 1.8V~2.4V 120° 20mA 570nm~575nm 573nm 60mW 60mcd Discrete Diode Side View Mount Water Clear Yellow Green SMD,1.6x1.2mm LED Indication - Discrete ROHS