TEP 100-7215UIR
Mechanical Assembly
Manufacturer
TRACO POWER
MFR.Part #
TEP 100-7215UIR
Description
-40°C ~ 105°C 0.88 1 100 W 14V 160V 2.28" length x 1.45" width x 0.50" height (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm) 24V 3 kV 4.2A 62368-1 Adjustable output, remote on/off CB,cURus ITE (commercial), railway Isolation module Quarter Brick Quarter Brick Through hole - Power Module/Power Supply ROHS