TEN 60-2418WIR
Mechanical Assembly
Manufacturer
TRACO POWER
MFR.Part #
TEN 60-2418WIR
Description
-40°C ~ 85°C (derating) 1 1.25A 2.00" Length x 1.60" Width x 1.00" Height (50.8mm x 40.7mm x 25.4mm) 3 kV 36V 48V 60 W 8-DIP module 92% 9V Adjustable output, remote on/off ITE (commercial), railway Isolation module Through hole - Power Module/Power Supply ROHS