TEN 40-4815WIR
Mechanical Assembly
MFR.Part #
TEN 40-4815WIR
Description
-40°C ~ 85°C (derating) 1 1.6 kV 1.666A 18V 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 24V 40 W 6-DIP Module 75V 91% ITE (commercial), railway Isolation module Module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through hole - Power Module/Power Supply ROHS