TEN 40-4812WIR
Mechanical Assembly
MFR.Part #
TEN 40-4812WIR
Description
-40°C ~ 85°C (derating) 1 1.6 kV 12V 18V 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 3.333A 40 W 6-DIP Module 75V 92% ITE (commercial), railway Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through hole - Power Module/Power Supply ROHS