TEN 40-2410WIE
Extended
Manufacturer
TRACO POWER
MFR.Part #
TEN 40-2410WIE
JLCPCB Part #
C5959876
Package
DIP,50.8x25.4mm
Description
1 1.6kV 12.2A 3.3V 40W 90% 9V~36V Short Circuit Protection、Under Voltage Protection、Overvoltage protection、Overheat protection、Automatic fault recovery DIP,50.8x25.4mm Isolated Power Modules ROHS