TEN 10-11011WIRH
Mechanical Assembly
Manufacturer
TRACO POWER
MFR.Part #
TEN 10-11011WIRH
Description
-40°C ~ 85°C 1 1.25" Length x 0.80" Width x 0.42" Height (31.8mm x 20.3mm x 10.7mm) 10 W 160V 24-DIP module, 9 leads 2A 3 kV 36V 5.1V 62368-1 87% Adjustable output, remote on/off CB,cURus ITE (commercial), railway Isolation module Through hole - Power Module/Power Supply ROHS