RQ73C1J8K06BTD
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
RQ73C1J8K06BTD
JLCPCB Part #
C4052051
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 150mW 8.06kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS