3540560RJT
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
3540560RJT
JLCPCB Part #
C2095463
Package
2816
Description
-55℃~+155℃ 250V 4W 560Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 2816 Chip Resistor - Surface Mount ROHS