TPSMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPSMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C42370575
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 120uA 53.6A@10/1000us 6.5V 600W@10/1000us 7.98V TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS