TPRT9193-18GB
MFR.Part #
TPRT9193-18GB
JLCPCB Part #
C2835438
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) 70uA 90mV@(100mA)、230mV@(200mA) Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS