TPNCP163ASN180T1G
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPNCP163ASN180T1G
JLCPCB Part #
C22435173
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.8V 180mV@(200mA) 250mA 65uA 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS