TPADP151AUJZ-1.8
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPADP151AUJZ-1.8
JLCPCB Part #
C41348285
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 10uA 160mV@(200mA) 200mA 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS