TPADP150AUJZ-2.5
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPADP150AUJZ-2.5
JLCPCB Part #
C41348281
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10uA 120mV@(150mA) 150mA 2.5V 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS