TP142C33C5-1
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TP142C33C5-1
JLCPCB Part #
C5246425
Package
SOT-353
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 180mV@(300mA) 2uA 3.3V 450mA 5.5V 80dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-353 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS