TP1117-1.8Y3
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TP1117-1.8Y3
JLCPCB Part #
C18212703
Package
SOT-223
Description
-50℃~+140℃ 1 1.26V@(1A) 1.8V 12V 1A 4mA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS