RT9193-33GB
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
RT9193-33GB
JLCPCB Part #
C19268156
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 50uVrms 6V 70dB@(1KHz) 70uA Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS