RT9193-18GB
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
RT9193-18GB
JLCPCB Part #
C19829444
Package
SOT-23-5L
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) 70uA 90mV@(100mA)、230mV@(200mA) Enable Fixed Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS