RT9013-33GB
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
RT9013-33GB
JLCPCB Part #
C19268157
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 3.3V 500mA 50uVrms 60uA 70dB@(1kHz) 7V Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS