AMS1117-3.3
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
AMS1117-3.3
JLCPCB Part #
C18212698
Package
SOT-223
Description
-50℃~+140℃ 1 1.3V@(1A) 12V 1A 3.3V 4mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS