VLCF5028T-2R7N1R8-2
MFR.Part #
VLCF5028T-2R7N1R8-2
JLCPCB Part #
C2046981
Package
SMD,5x5mm
Description
1.82A 2.7uH 3.53A 33mΩ ±30% SMD,5x5mm Power Inductors ROHS