NTCG163EH300JT1
MFR.Part #
NTCG163EH300JT1
JLCPCB Part #
C5344654
Package
0603
Description
-40℃~+125℃ 0.8mm 0.8mm 1.6mm 100mW 1mW/℃ 30Ω 3244K 3249K 3250K 3251K 5.7mA ±3% ±5% 0603 NTC Thermistors ROHS